Hlavní obsah
Melania Trumpová (vpravo dole v černém) vedle svého manžela Donalda na večeři věnované rodinám padlých vojáků. Foto: twitter FLOTUS

Melania Trumpová se po víc než třech týdnech ukázala na veřejnosti

První dáma USA Melania Trumpová se poprvé po více než třech týdnech ukázala na veřejnosti. V Bílém domě se v pondělí večer po boku prezidenta Donalda Trumpa zúčastnila slavnosti věnované rodinám padlých vojáků. Rozptýlila tak spekulace médií, že je po nedávné operaci zneschopněna nebo že se rozešla s manželem.

Melania Trumpová (vpravo dole v černém) vedle svého manžela Donalda na večeři věnované rodinám padlých vojáků. Foto: twitter FLOTUS
Melania Trumpová se po víc než třech týdnech ukázala na veřejnosti

Bílý dům na akci s ohledem na rodiny vojáků nevpustil novináře, takže Trumpovou viděli pouze příslušníci zhruba 40 rodin a několik členů administrativy. Záběry z recepce pro pozůstalé příslušníků ozbrojených sil zabitých při výkonu služby však byly zveřejněny na sociálních sítích. První dáma měla na sobě šaty bez rukávů a na nohou boty na jehlových podpatcích. Prezident ji uvedl do první řady, načež přistoupil k mikrofonu. Samotná Trumpová později na Twitter umístila několik fotografií.

Trumpová byla předtím naposledy spatřena na veřejnosti 10. května, kdy společně s šéfem Bílého domu vítala trojici Američanů propuštěnou ze Severní Koreje. O čtyři dny později Bílý dům oznámil, že Trumpová byla hospitalizována kvůli odstranění nezhoubného výrůstku na ledvině.

V pondělí mluvčí první dámy Stephanie Grishamová oznámila, že Melania Trumpová neodcestuje se svým manželem na nadcházející summit skupiny G7 do Quebeku ani do Singapuru na setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. [celá zpráva]

Trump mezitím zrušil na úterý plánované přijetí zástupců vítězného týmu letošního ročníku ligy amerického fotbalu NFL. Vítězové superbowlu z týmu Philadelphia Eagles nakonec nedostali pozvání do Bílého domu kvůli nesouhlasu týmu s prezidentovým apelem, že při národní hymně se má stát. V ligové sezóně se stalo symbolem protestu proti policejnímu násilí na menšinách pokleknutí během národní hymny před zápasem.

„Nesouhlasí se svým prezidentem, protože trvá na tom, aby hrdě stáli při národní hymně, s rukou na srdci, na počest velkých mužů a žen v naší armádě a lidí naší země,“ prohlásil Trump.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků