Hlavní obsah
Jaroslaw Kaczynski, předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost. Foto: Kacper Pempel, Reuters

Kaczyňski naznačil odchod

Polský vicepremiér a rozhodující postava varšavské politiky Jaroslaw Kaczyňski plánuje odchod z politiky. Řekl to v rozhovoru pro deník Rzeczpospolita. Z rozhovoru ale plyne, že to nebude až tak rychle.

Jaroslaw Kaczynski, předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost. Foto: Kacper Pempel, Reuters
Kaczyňski naznačil odchod

„Jakmile ustoupí koronavirus, proběhnou volby ve (vládní straně) PiS (Právo a spravedlnost). Nyní ještě budu kandidovat na jejího předsedu, ale je to už naposledy. Je třeba věřit velké instituci, jakou je katolická církev, kde je kanonický věk (pro odchod kardinálů do penze) 75 let,“ řekl 71letý Kaczyňski a dodal: „To ale neznamená, že pokud mě zvolí, budu v čele PiS do dovršení takového věku, možná odejdu dříve. Bylo by to však rozhodnutí strany, v níž je mnoho mladých, energických lidí a bez problémů by mě mohli v jejím čele nahradit.“

„Doufám, že předseda Kaczyňski si jen tak zažertoval. Budu ho intenzivně pobízet, aby to nebylo naposledy, co bude kandidovat, a bude nadále integrovat a určovat směr jednotné pravice v Polsku,“ reagoval na jeho slova premiér Mateusz Morawiecki, který je považován za velkého favorita na vedení PiS po Kaczyňském.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků