Hlavní obsah
Amfiteátr Skalky v Novém Jičíně Foto: Robin Suchánek

K ostrovu zničenému cyklónem Zoe konečně dorazila pomoc

Po deseti dnech od chvíle, co se přes jihopacifický ostrov Anuta přehnal tropický cyklón Zoe, dorazila na místo loď s humanitárním nákladem a australskými záchranáři na palubě. Ti okamžitě po přistání informovali, že situace na zničeném ostrově je "nad očekávání dobrá a všichni lidé řádění živlu přežili".

Amfiteátr Skalky v Novém Jičíně Foto: Robin Suchánek
K ostrovu zničenému cyklónem Zoe konečně dorazila pomoc

S ostrůvkem Anuta ležícím v souvislém pásu Šalomounových ostrovů se nepodařilo navázat spojení od řádění Zoe. Záchranářská loď vypravená australskou humanitární organizací AusAID, která přistála dnes brzy ráno našeho času, přivezla postiženým obyvatelům ve velké nádrži dostatek nezávadné vody, potravin a zdravotnický materiál. Cyklón před téměř dvěma týdny řádil nad pevninou přes čtrnáct hodin. Mohutné mořské vlny následně spláchly všechnu úrodu a kontaminovaly zásoby pitné vody. Z povrchu zmizely také školy a vesnice zbudované pro 1,5 tisíce zdejších obyvatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků