Hlavní obsah
Stanley Johnson , otec britského premiéra Borise Johnsona. Foto: Toby Melville, Reuters

Johnsonův otec si jakoby nic odletěl do řecké vily

Otec britského premiéra Borise Johnsona vyvolal vlnu kritiky za cestu do Řecka navzdory pokynu britské vlády vyvarovat se pobytu v cizině v souvislosti s koronavirovou pandemií.

Stanley Johnson , otec britského premiéra Borise Johnsona. Foto: Toby Melville, Reuters
Johnsonův otec si jakoby nic odletěl do řecké vily

Stanley Johnson (79) zveřejnil před pár dny na Instagramu videa z letadla doprovázená textem „Dnes večer přiletím do Atén“.

Chlubil se také svou fotkou v roušce, kterou zřejmě pořídil na letišti. Johnsonův otec vlastní vilu v Řecku.

Podle deníku Daily Mail odletěl do Atén přes Bulharsko. Řecko přinejmenším do 15. července nepřijímá přímé lety z Británie.

Britští opoziční politici cestu kritizovali a poukazovali na to, že se neřídil doporučením diplomacie ohledně cestování. „Většina lidí se řídí pokyny, dodržuje sociální odstup, a ne každého letos čeká dovolená. Zdá se však, že ti blízcí premiérovi mají svá vlastní pravidla,“ upozornila podle listu The Independent labouristická poslankyně Rosena AllinKhanová.

Koncem května vyšlo najevo, že pravidla karantény porušil i premiérův poradce Dominik Cummings, který je označován za hlavního architekta vystoupení země z Evropské unie i „šedou eminenci”.

Cummings přiznal, že několik dní po začátku celostátní karantény cestoval se čtyřletým synem a s nemocnou manželkou napříč Anglií ke svým rodičům. Jeho žena se přitom potýkala s příznaky covidu-19. I přes silnou kritiku veřejnosti i části vládních konzervativců Johnson odmítl požadavek, aby Cummingse propustil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků