Hlavní obsah
Sportovní střelci přišli o stránku. Foto: Jakub Kynčl, Novinky

Facebook zrušil stránku mezinárodní střelecké federaci

Mezinárodní federace střeleckého sportu (ISSF) má od středy zrušenou stránku na sociální síti facebook. ISSF si stěžuje, že o svůj komunikační nástroj přišla bez varování a nedostala žádné zdůvodnění.

Sportovní střelci přišli o stránku. Foto: Jakub Kynčl, Novinky
Facebook zrušil stránku mezinárodní střelecké federaci

Mezinárodní federace měla stránku na facebooku od roku 2010 a odebíralo ji 600 000 lidí včetně mnoha olympijských vítězů a aktivních sportovců. Důvodem smazání stránky mohla být pravidla facebooku zakazující propagaci zbraní.

„Od středečního večera jsme zaslali podpůrnému týmu facebooku nespočet dotazů, oficiální žádost o obnovu stránky dali i naši právníci. Bohužel jsme ale stále nedostali žádnou reakci,” řekla listu The Times of India členka správní rady ISSF Anna Leščikovová.

„Považujeme smazání stránky za naprosto nepřijatelné. Je to oficiální stránka sportovní federace propagující zdravý životní styl a olympijského ducha. V našem sportu není žádná agrese - pouze krása, zdatnost a technologie. Pokud by se ti, kteří zablokovali náš účet, alespoň podívali na přenosy ze sportovní střelby, které mimochodem pravidelně vysíláme na facebooku, tak by to věděli,” dodala ruská funkcionářka Leščikovová.

ISSF už spustila na jiných kanálech kampaň #unblock_ISSF_facebook, jež má sociální síť přimět k tomu, aby stránku obnovila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků