Hlavní obsah
Bývalý senátor Alexandr Novák Foto: Michaela Říhová, Právo

Exsenátor Novák zůstává ve vydávací vazbě, německý soud chce další podklady

Německý soud odložil rozhodování o případném vydání bývalého senátora za ODS Alexandra Nováka z vazby do ČR k trestnímu stíhání v kauze dotací ROP Severozápad. Soud si ještě vyžádal od české strany doplnění podkladů, na základě kterých má rozhodnout. Právu to sdělila soudkyně Vrchního zemského soudu ve Frankfurtu nad Mohanem Gundula Fehnsová-Böerová.

Bývalý senátor Alexandr Novák Foto: Michaela Říhová, Právo
Exsenátor Novák zůstává ve vydávací vazbě, německý soud chce další podklady

Další jednání je v plánu v červenci, uvedla Fehnsová-Böerová. Novák rovněž nebyl propuštěn na podmínku, takže do dalšího rozhodování soudu zůstává ve vazbě.  Soud rozhodoval ve středu a žádá další dokumenty. „Teprve po obdržení informací může být rozhodováno o přípustnosti vydání,“ dodala soudkyně.

Německá policie zadržela Nováka, který má německé občanství, na základě evropského zatýkacího rozkazu loni v prosinci, od ledna je ve vydávací vazbě. [celá zpráva]

Policie chce Nováka stíhat v kauze údajných machinací s dotacemi na severozápadě Česka. Kriminalisté v případu obvinili loni celkem 24 lidí, škodu vyčíslili na skoro 14 miliard korun. [celá zpráva]

Za klíčové postavy kauzy považují právě Nováka a podnikatele Daniela Ježka, který je rovněž ve vazbě.

Novák byl v minulosti odsouzen ke čtyřem rokům vězení za přijetí víc než čtyřicetimilionového úplatku. Soud ho v roce 2015 pustil na svobodu po odpykání poloviny trestu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků