Hlavní obsah

Castro: zázrak, že Obamu ještě nezabili jako Luthera Kinga

Kubánský vůdce Fidel Castro se jednoznačně postavil za demokratického kandidáta Baracka Obamu, kterého by podle svých slov v amerických prezidentských volbách jednoznačně volil. Dodal, že považuje za zázrak, že Obama ještě nebyl zavražděn jako Martin Luther King.

Castro: zázrak, že Obamu ještě nezabili jako Luthera Kinga

"Ve Spojených státech existuje hluboký rasismus a myšlení miliónů bělochů se nemůže smířit s ideou, že by černý člověk s manželkou a dětmi obsadil Bílý dům, který se přesně takhle jmenuje: Bílý," napsal Fidel Castro v sobotu v jedné ze svých úvah na aktuální téma, které zveřejňuje kubánský oficiální internetový server Cuba Debate.

"Je to zázrak, že ho ještě nepotkal stejný osud jako (zavražděné vůdce) Martina Luthera Kinga, Malcolma X a další, kteří ve své mysli chovali sen o rovnosti a spravedlnosti," dodal. Obama svého soupeře údajně převyšuje "inteligencí i vyrovnaností".

Zatímco Demokrat nevylučuje možnost uvolnění napětí mezi Kubou a Spojenými státy, které na komunistický ostrov v roce 1962 uvalily embargo, McCain je pro zachování tvrdé linie.

Dvaaosmdesátiletý Fidel Castro předal ze zdravotních důvodů v roce 2006 prezidentský úřad po půlstoletí u moci svému mladšímu bratru Raúlovi. Nadále má ale velký vliv na kubánskou společnost a politiku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků