Hlavní obsah
Hlava teroristické organizace Islámský stát abú Bakr Bagdádí Foto: Uncredited, ČTK/AP

Turecku se podařilo dopadnout manželku zabitého vůdce Islámského státu abú Bakra Bagdádího. Uvedl to ve středu podle listu Daily Sabah turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Potvrdil také starší zprávu o zatčení Bagdádího sestry a švagra.

Hlava teroristické organizace Islámský stát abú Bakr Bagdádí Foto: Uncredited, ČTK/AP
Turci dopadli Bagdádího manželku

„Dopadli jsme jeho ženu, ale neděláme z toho žádný poprask. Podobně jsme v Sýrii dopadli jeho sestru a švagra. Budeme pokračovat v naší práci,” řekl Erdogan.

Kdo je dopadená manželka a kde byla zajištěna, prezident neoznámil. Po útoku na místo ve vesnici Bariša, kde se Bagdádí skrýval, bylo oznámeno, že při útoku byly zabity dvě jeho manželky.

O zatčení Bagdádího starší sestry, 65leté Rasmíje Avádové, na začátku týdne informovaly turecké bezpečnostní síly. Dopadena byla v pondělí v přívěsu u města Azáz na severu Sýrie, které je pod kontrolou tureckých sil. Zadržena byla i se svým manželem, pěti dětmi a Bagdádího snachou.

Podle bezpečnostních sil byly sestra a snacha vyslechnuty.

Azíz byl ovládnut Turky během operace Štít Eufratu, která byla zahájena na konci srpna 2016 s cílem vytlačit Islámský stát od hranic s Tureckem a současně zabránit tomu, aby oblast dostaly pod kontrolu kurdské milice YPG/SDF.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků