Hlavní obsah
 

Oblast u hranic Íránu a Turecka zasáhlo zemětřesení

Oblast u hranic Íránu a Turecka zasáhlo podle informací Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) v neděli ráno zemětřesení o síle 5,7 stupně. Turecké úřady ohlásily, že o život devět lidí a dalších 37 utrpělo zranění. Írán podle AFP ohlásil 40 zraněných. Materiální škody jsou hlášeny z desítek měst a obcí na obou stranách hranice.

 
Oblast u hranic Íránu a Turecka zasáhlo zemětřesení

Podle EMSC se ohnisko otřesů nacházelo v hloubce pěti kilometrů asi 160 kilometrů západně od íránského Tabrízu a 100 kilometrů východně od tureckého města Van. Podle stanice TRT zemětřesení v Turecku poničilo přes 40 obcí.

„Naše záchranné týmy už míří na místo. Zatím nemáme žádné informace o škodách nebo obětech v řídce obydlené oblasti provincie Západní Ázerbájdžán,” citovala agentura Reuters vyjádření íránského představitele pro státní televizi.

Jiný státní úředník však íránským médiím řekl, že pravděpodobnost, že zemětřesení způsobilo materiální škody a oběti, je velice vysoká. Podle něj poškození hlásí přes čtyři desítky měst a obcí, otřesy tam podle něj zničily „deset až 100 procent” domů.

Agentura AFP s odvoláním na mluvčího íránské záchranné služby uvedla, že země zatím registruje 25 zraněných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků