Hlavní obsah

Syrský prezident Bašár Asad nehodlá opustit Sýrii. V rozhovoru pro ruskou televizi řekl, že chce ve své zemi žít a zemřít. Zároveň upozornil, že zahraniční intervence v Sýrii by měla "dopady v celém světě".

Nikam neodejdu, vzkázal Západu syrský prezident Asad

Asad poskytl rozhovor v angličtině ruské stanici Today TV. Ta z něj ve čtvrtek na své webové stránce zveřejnila výňatky s doprovodným komentářem v arabštině.

Asadovy výroky zaznívají dva dny poté, co britský premiér David Cameron stanici Al-Arabíja řekl, že je pro zajištění jeho bezpečného odchodu ze země, jestliže by to pomohlo zastavit boje. Podle Camerona by měl svět udělat cokoliv, aby "dostal toho muže ze Sýrie". Cameron také řekl, že Asad by měl být souzen podle mezinárodního práva. [celá zpráva]

Asad ruské televizi řekl, že není loutkou Západu. "Jsem Syřan, chci žít a zemřít v Sýrii," citovala jeho prohlášení agentura AP.

Prezident také varoval před možnou zahraniční intervencí v Sýrii. Svou zemi označil za "poslední baštu laickosti, stability a koexistence v regionu". Intervence do Sýrie by podle něj vyvolala "dominový efekt", který by zasáhl svět "od Atlantského po Tichý oceán".

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků