Hlavní obsah
 

Izrael přerušil příměří a opět útočí na Gazu

Izraelci obnovili v úterý po šesti hodinách nálety na pásmo Gazy. Hnutí Hamás Izraelem nabízené příměří nepřijalo. Na židovský stát bylo od úterního rána vypáleno přes 50 raket.

 
Izrael přerušil příměří a opět útočí na Gazu

Obnovení útoků po šestihodinovém jednostranném příměří oznámily Izraelské obranné síly (IDF). Reportéři televize CNN potvrdili, že Izrael podnikl nově nejméně pět útoků.

Izrael v úterý přijal egyptský návrh na příměří, s nálety přestal v devět hodin ráno (8.00 SELČ). Vojenské křídlo hnutí Hamás ale klid zbraní odmítlo a pokračovalo v ostřelování území židovského státu raketami.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Egyptský návrh vojenské křídlo Hamásu nepřijalo, protože by podle něj znamenalo porážku. Příměří podmiňovalo omezením tvrdých restrikcí na hranicích pásma s Izraelem a Egyptem.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu varoval, že pokud Hamás příměří nepřijme, tak se útoky obnoví.

Po třech hodinách příměří varoval: „Jestliže Hamás odmítne egyptský návrh a raketová palba z Gazy neustane – ono se zdá se, že to bude tento případ – jsme připraveni pokračovat a umocnit naše operace a chránit tak náš lid. Naším cílem je ukončit raketové ostřelování našich měst z Gazy a zaručit občanům Izraele trvalý mír a klid.“

Izrael nálety zahájil minulé úterý. Od té doby si podle palestinských zdrojů vyžádaly 192 obětí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků