Hlavní obsah
Záběr z videa zvěřejněného IS, který byl pořízen pravděpodobně v Palmýře. Foto: Reuters Tv, Reuters

Islámský stát znovu dobyl Palmýru

Bojovníkům Islámského státu se v neděli opět podařilo dobýt starobylé syrské město Palmýru. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na guvernéra provincie Homs, podle něhož se armáda všemi prostředky pokusí islamisty vytlačit. Rusům se podařilo jejich první útok v sobotu odrazit a útočníci se stáhli na okraj města.

Záběr z videa zvěřejněného IS, který byl pořízen pravděpodobně v Palmýře. Foto: Reuters Tv, Reuters
Islámský stát znovu dobyl Palmýru

Extremisté vstoupili do města v sobotu. Palmýru předtím deset měsíců ovládali, než je odtud v březnu vyhnala armáda s pomocí ruských náletů. Vzdušné útoky Rusů v noci na neděli je zase přiměly se stáhnout.

Úspěch radikálů potvrdila i exilová organizace SOHR. Rusko v neděli oznámilo, že se bojovníci IS přeskupili a zahájili druhý útok. Podle Moskvy se ho zúčastnilo více než 4000 bojovníků.

"V současnosti syrská vojska svádějí v Palmýře obranné boje," uvedla krátce po útoku agentura TASS s odvoláním na ruské monitorovací středisko v Sýrii. O návratu islamistů na pozice informovala také SOHR.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Boje armády s Islámským státem u Palmýry

Video: Reuters

Předchozí i nynější dobytí Palmýry radikály je neúspěchem armády prezidenta Bašára Asada, který jinak s podporou z Ruska, Íránu, Libanonu i Iráku úspěšně postupuje na několika frontách včetně klíčového Aleppa.

Palmýra je na seznamu světového dědictví UNESCO. Velkou část jejích starověkých památek ale extremisté zničili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků