Hlavní obsah
 

Islámský stát povraždil desítky zajatých vojáků

Bojovníci Islámského státu v Sýrii povraždili desítky zajatých vojáků. Podle radikálů bylo pozabíjeno více než 200 zajatců zadržených při víkendovém obsazení významné letecké základny Tabka na severovýchodě Sýrie. Video z hromadné vraždy se objevilo na internetu.

 
Islámský stát povraždil desítky zajatých vojáků

„Ano, všechny jsme je popravili,“ potvrdil agentuře Reuters pravost videa jeden z bojovníků.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Na snímku je vidět, jak islamisté ženou početnou skupinu mužů oděných jen ve spodním prádle pouští. Zajatci mají ruce nad hlavami. Jeden z ozbrojenců opakovaně křičí: „Islámský stát“, načež mu ostatní pokřikem odpovídají: „Potrvá věčně“.

Video pokračuje záznamem z výslechu údajného velitele vojáků s hodností kapitána. Mluvčí mu vyhrožuje, že je všechny pozabíjí. Video končí záběrem na dlouhou řadu mrtvých těl.

Islámský stát prohlásil, že bylo zabito 250 syrských vojáků. Podle opoziční exilové organizace SOHR v Londýně to byli příslušníci armády zadržení při obsazení základny Tabka. Počet obětí je však podle ní 120.

Související témata

Bojovníci z Islámského státu v syrském městě Rakka

Foto: ČTK/AP

Baal býval hlavním z aramejských bohů. Jeho chrám proto patřil k nejhonosnějším stavbám starověké Palmyry.

Foto: Bohuslav Borovička, Právo

Syrský prezident Bašár Asad

Foto: SANA/Handout, Reuters

Podle SOHR v bitvě o základnu padlo 346 bojovníků Islámského státu a více než 170 vojáků. Na základně se nacházelo zhruba 1400 příslušníků. U sedmi stovek dalších se má za to, že se jim podařilo utéci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků