Hlavní obsah
Příslušník Syrských demokratických sil se kryje před odstřelovačem Islámského státu v Rakce Foto: Erik De Castro, Reuters

Syrské demokratické síly (SDF), což jsou arabsko-kurdští spojenci mezinárodní koalice, v neděli oznámily, že obnovily pozemní útok proti ozbrojencům z Islámského státu v jejich poslední enklávě u hranic s Irákem. Informovala o tom agentura Reuters. Své operace proti Islámskému státu SDF přerušily na konci října kvůli tureckému bombardování kurdských pozic na severu Sýrie.

Příslušník Syrských demokratických sil se kryje před odstřelovačem Islámského státu v Rakce Foto: Erik De Castro, Reuters
Arabsko-kurdská koalice v Sýrii obnovila útoky proti Islámskému státu

Koalice SDF, kterou podporují Spojené státy, uvedla, že obnovení operací v oblasti Dajr az-Zaur je výsledkem "intenzivních kontaktů mezi vedením našich jednotek a mezinárodní koalicí a aktivního diplomatického úsilí zaměřeného na zmírnění krize na (turecko-syrské) hranici". Jak koalice ve svém prohlášení dodala, je odhodlána ve svých akcích i nadále pokračovat s cílem "zlikvidovat" Islámský stát.

I v době, kdy operace SDF neprobíhaly, pokračovala mezinárodní koalice v leteckých úderech na pozice islamistů v Dajr az-Zauru.

Teroristé z Islámského státu ztratili od loňska většinu území, které obsadili v Iráku i v Sýrii. V Sýrii dočasně ovládali až polovinu země, v Iráku třetinu. V současnosti působí na hranici obou zemí a jejich zbytky jsou právě v provincii Dajr az-Zaur u irácké hranice. Podle aktuálních odhadů mezinárodní koalice vedené Spojenými státy se v okolí města Hadžín zdržuje asi 2000 bojovníků IS.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků