Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád opět prohlásil, že Teherán nepodlehne tlaku Západu a nikdy se nevzdá "svého práva na mírové jaderné technologie". Popřel přitom, že by toho Teherán chtěl zneužít k výrobě jaderných zbraní. Rovněž zpochybnil účinnost chystaných sankcí OSN s poukazem na to, že Írán je vystaven dlouholetému embargu USA a že přesto se mu daří dosahovat pokroků.

Bush: Írán musí nést následky

OSN zatím nepodnikne proti Íránu bezprostřední akci. Její rezoluce předpokládá, že stálí členové rady se setkají, aby projednali případné sankce. Zástupci stálých členů a Německa se setkají 7. září v Berlíně. Americký prezident George Bush dnes prohlásil, že vzdor Íránu musí mít své "následky".

"Je načase, aby si Írán vybral. My už jsme svou volbu učinili. Budeme pokračovat v úzké spolupráci s našimi spojenci, abychom našli diplomatické řešení. Íránský vzdor ale musí mít následky. My zároveň nesmíme dovolit Íránu, aby vyvinul jadernou zbraň," řekl Bush na setkání amerických vojenských veteránu ze spolku Americká legie.