Armáda podle státních médií civilisty varovala, že se mají vyvarovat míst, kde operují „teroristé“. Není jasné, zda se chystá v nejbližší době i pozemní ofenzíva.

V bojové oblasti v Aleppu uvízlo čtvrt miliónu civilistů.

V bojové oblasti v Aleppu uvízlo čtvrt miliónu civilistů.

FOTO: Sultan Kitaz/File Photo , Reuters

Těžké nálety na čtvrtě ovládané vzbouřenci pokračovaly druhou noc v řadě. Podle BBC bylo zabito nejméně 13 osob. Během předchozí noci zahynulo podle místních zdravotníků přinejmenším 45 lidí. Jeden z lékařů viděl nad městem přelétat pět ruských letounů, informovala agentura Reuters. Podle opoziční organizace SOHR podniklo od půlnoci letectvo nejméně 30 náletů.

Syrská armáda zahájila novou ofenzívu proti Aleppu.

Ministři zahraničí USA a Ruska John Kerry a Sergej Lavrov se snaží zachránit příměří, které tento týden zkolabovalo. Jejich čtvrteční jednání ale posun nepřineslo. Podle Kerryho je potíž na straně ruské a syrské armády. Lavrov oponoval tvrzením, že palbu musí zastavit i opozice.

Vyslanec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura popsal setkání jako „dlouhé, lopotné a neuspokojivé“.

USA vyzbrojují Kurdy, stěžuje si Erdogan

K dění v Sýrii se nově vyjádřil i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, když zkritizoval USA za to, že dodávají zbraně kurdským milicím na severu Sýrie, kde Turci útočí s cílem zatlačit od hranice nejen Islámský stát, ale také Kurdy.