Moskva do pátrací akce po pilotech sestřeleného stíhacího bombardéru Su-24 poslala dva vrtulníky Mi-8.

Jeden stroj povstalci nejprve střelou poškodili, a donutili tak pilota nouzově přistát v provincii Latakíja, v oblasti kontrolované syrskou armádou.

"Během operace byl jeden z vrtulníků poškozen palbou ze střelných zbraní a musel nouzově přistát na neutrálním území. Jeden námořní pěšák zahynul," řekl generálporučík Sergej Rudskoj. Zbytek posádky je v bezpečí. Sestřelenou helikoptéru povstalci zničili minometnou palbou.

SOHR nejprve v úterý odpoledne uvedla, že se nejméně desetičlenné posádce podařilo po dosednutí na zem uniknout. Večer pak ruský generální štáb informoval, že jeden ruský námořní pěšák zemřel.

K útoku se přihlásila 1. pobřežní divize, která je součástí Svobodné syrské armády. Její 10. brigáda střílela i na ruské piloty sestřeleného bombardéru, kteří se katapultovali, a nejméně jednoho zasáhla. [celá zpráva]

Objevily se informace, že vrtulník povstalci zasáhli protitankovou střelou. Není sice jasné, jakým přesně typem, v nedávné době ale rebelové z umírněných syrských skupin dostali od USA protitankové střely TOW.

Od nasazení ruských letadel je vzbouřenci začali užívat při pozemních bojích mimořádně často.

Turci sestřelili ruský bombardér
Varovali jsme vás, vzkazují Turci Rusům
Je to bodnutí do zad Ruska, sestřelení letounu bude mít vážné následky, řekl Putin
Druhého pilota ze sestřeleného suchoje zachránili Asadovi vojáci
Jedno sestřelené Su-24, dvě vysvětlení. Co tvrdí Ankara a čím kontruje Moskva