Podle SOHR bylo zasaženo 16 vozidel jedoucích ve východní části provincie, kam dorazila z Rakky. Na místě ležela po náletu ohořelá těla. SANA uvedla, že při cílené operaci proti úkrytu IS u vesnice Rahil v provincii Hamá u města Salamija bylo zabito 45 teroristů a zničeno 23 vozidel. Letectvo útočilo na místo, kde se mínili teroristé soustředit.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Později letectvo oznámilo, že zničilo i další posty vzbouřenců v provincii Hamá.

Halab poničený nálety a ostřelováním

Halab poničený nálety a ostřelováním

FOTO: Hosam Katan, Reuters

Místo útoku je vzdálené 50 km severovýchodně od Homsu a 30 km jihovýchodně od Hamá. Je nedaleko území, o které bojovaly různé ozbrojené skupiny včetně Islámského státu. Od území ovládaného IS je však značně vzdálené, leží asi 300 km od hlavního města Islámského státu Rakka a cca 120 km od Palmýry. Ukazuje to, že početnější skupiny Islámského státu působí západněji, než se obvykle uvádí. Otupuje to tak ostří kritiky ruských náletů, které se podle Západu nezaměřovaly na oblasti, kde IS působí.

Syrské letectvo podniklo nálet i na další místo pod kontrolou IS, jímž bylo předměstí Dajr az-Zauru.

Místo zničení konvoje Islámkého státu u Salamíje

Místo zničení konvoje Islámského státu u Salamíje

FOTO: David Ryneš, Mapy.cz

V provincii Halab se syrským jednotkám a provládním milicím podařilo po náletech rozšířit oblasti pod svou kontrolou v rámci ofenzívy zahájené v pátek.

Sýrie kritizuje americké nálety

Na Halab současně podle agentury SANA v neděli zaútočila letadla Američany vedené koalice, která zničila místní elektrárnu, což způsobilo velký výpadek elektřiny ve městě.

SANA to označila za flagrantní porušení mezinárodního práva, protože letouny působily v syrském vzdušném prostoru. Damašek dosud neměl k americkým náletům větších výhrad. Mění se to až po zapojení Ruska do války.

Podle SANA je to už druhý alianční útok na elektrárnu v oblasti během osmi dnů.
Rusko minulý týden kritizovalo Američany, že často cílí na infrastrukturu, jako jsou mosty a elektrárny, což zhoršuje situaci civilních obyvatel.