Jeden ze svědků Reuters popsal, že z prezidentského paláce v rodišti bývalé hlavy země Saddáma Husajna stoupá černý kouř.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Nejmenovaný zástupce Pentagonu agentuře řekl, že americké bojové letouny společně s letadly spojeneckých zemí zaútočily na desítky míst po předchozím vzdušném průzkumu. Další představitel amerických branných sil uvedl, že Washington rozhodně nejedná v součinnosti s šíitskými milicemi podporovanými Íránem, které s ofenzívou irácké armádě pomáhají.

Nepřímo to potvrdil i americký velitel James Terry, když prohlásil, že přesně naváděné nálety mají posloužit „iráckým silám pod iráckým velením“. Dva iráčtí důstojníci v Tikrítu potvrdili, že armáda ve středu večer obnovila raketové a minometné útoky.

Na Tikrít útočí více než 20 000 vojáků a tisíce příslušníků šíitských milicí.

USA útočí na pozice Islámského státu v Iráku i v Sýrii už od loňského roku. V Iráku se k nim přidaly Francie, Velká Británie či Kanada, která se chystá rozšířit své akce i na Sýrii.