„Kanada prověřuje všechny příslušné kanály”, abychom zjistili další informace a jsme ve styku s místními úřady, uvedl mluvčí kanadského ministerstva zahraničí. „Nemohu to potvrdit a doufám, že to není pravda,” reagoval na zprávu izraelský ministr obrany Moše Ja´alon.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

O únosu ženy v neděli informovaly islamistické weby, které mají blízko k IS, uvedl izraelský list The Jerusalem Post. Nezveřejnily ale žádné bližší podrobnosti o jejím zajetí ani to, zda k němu došlo v Iráku či v Sýrii.

Dívka nedávno odjela do Sýrie, kde se přidala ke kurdským bojovníkům, kteří se snaží odrazit ofenzivu islamistů. Kurdští bojovníci již před pár týdny potvrdili, že Rosenbergová je první cizinkou, která bojuje v jejich řadách.

Jeden z kurdských velitelů její zadržení islamisty vyvrátil. „Je to lež. Je v pořádku,” uvedl Zagros Cudi pro kanadskou televizní stanici CBC News.

Kurdové nesou hlavní tíhu bojů s Islámským státek, který letos obsadil rozsáhlá území v Iráku a Sýrii. Těžké boje probíhaly zejména o pohraniční město Kobani.