Kromě bojového tréninku děti podstupují také extremistickou náboženskou výchovu, uvedl server International Business Times.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Fotografie měly být pořízeny ve vojenském výcvikovém táboře nazývaném aš-Šária nedaleko Rakky na severu Sýrie. Toto město je považované de facto za metropoli Islámského státu. Podle aktivistů je zařízení určené pro chlapce mladší šestnácti let.

Fotografie z výcvikového tábora nedaleko Rakky na severu Sýrie

Fotografie z výcvikového tábora nedaleko Rakky na severu Sýrie

FOTO: Raqqa is Being Slaughtered Silently

Na fotografiích jsou ale i děti mnohem mladší. Některým je i pět nebo šest let. Snímky je zachycují při výcviku bojových dovedností v polních podmínkách, při zacházení s útočnými puškami nebo jsou ve skupině s vlajkami Islámského státu či ve společné jídelně.

 

FOTO: Raqqa is Being Slaughtered Silently

Poté, co chlapci dosáhnou šestnácti let, přejdou do jiného vojenského výcvikového tábora, kde je čeká intenzivní bojový trénink, aby se mohli zapojit do válečných operací.

 

FOTO: Raqqa is Being Slaughtered Silently

Součástí výcviku ve škole aš-Šária je podle aktivistů také intenzivní výchova v radikální interpretaci islámského práva šaría. Jsou mezi nimi jak ty, které byly uneseny rodičům, tak i další naverbované v rámci branné povinnosti.

 

FOTO: Raqqa is Being Slaughtered Silently

Podle aktivistů tam je zhruba dvě stě až tři sta dětí, uvedl koncem září britský list The Independent. Podobné školy jsou rodičům prezentované jako jakési skautské kluby, kde se děti dozvědí informace o islámu a budou studovat korán.

 

FOTO: Raqqa is Being Slaughtered Silently

Cílem je vychovat z mladých obyvatel Rakky novou generaci, pro kterou bude islamistická ideologie přirozenou součástí života.

 

FOTO: Raqqa is Being Slaughtered Silently

V srpnu IS zveřejnil fotografie zachycující maskované dítě ve věku zhruba osm až deset let s nožem v ruce, kterým uřízlo hlavu panence v oranžovém oblečení. „Hra na popravu“ měla připomínat zavraždění amerického novináře Jamese Foleyho.

Fotografie byla zveřejněna na twitterovém účtu s výzvou: „Naučte své děti uřezávat hlavy. Zítra tu bude hodně shnilých hlav.“ [celá zpráva]