„Pořád je těžké uvěřit, že se to opravdu děje. Je to všechno dost intenzivní. My cizinci jsme drženi pohromadě a polovina lidí už odešla domů. Doufám, že to tady bude mít šťastný konec, ale je docela možné, že se to nestane. Pokud ne, chci vám ještě říct několik věcí,” napsal Kassig rodině ve vzkazu, který počátkem roku vynesl jeden ze zajatců, jehož radikálové propustili.

Kassig především poděkoval svým rodičům a detailně hovořil o svém fyzickém a duševním zdraví. Řekl mimo jiné i to, že výrazně zhubl, ale že hlady neumírá. „Nejsem zraněný, jsem tvrďák a pořád mladý, to pomáhá,” uvedl a dodal, že i když únosci rukojmím říkají, že je jejich rodiny opustily, on tomu nevěří.

Tváří v tvář smrti

Druhý vzkaz pochází od britského fotoreportéra Johna Cantlieho, který zveřejnil Islámský stát.

Ten vzkázal následující: „Mé drahé ženě, mým přátelům v médiích a rodině: dejte našim politickým vůdcům vědět, že takto to být nemusí. Teď jsem ještě na živu, ale za nějakou chvíli dojde mudžahedínům určitě trpělivost”.

Video

Zajatý britský novinář John Cantlie ve videu Islámského státu

Cantlie se dále svěřuje, že se nebojí smrti a že pokud by tohle místo mělo být jeho posledním, rád by se smrti podíval do tváře, aby věděl, že to byl férový boj a ne holá kapitulace.

Doplnili i vzkaz od „popraveného” Sotloffa

Vzkaz je nedávného data, protože Cantlie hovoří o čtyřech spoluvězních, které už IS sťal.

Video

Expirované video

Steven Joel Sotloff na videu

Jedním z nich byl americký novinář Steven Sotloff. Dosud neuveřejněnou část jeho vzkazu syrští radikálové zveřejnili společně s poselstvím Cantlieho. Sotloff se obrací na svou matku a děkuje za to, že na IS apelovala, aby jeho život ušetřil. Její prosba podle něj byla přijata jasně a zřetelně, bohužel to však nestačilo.