„Snipeři dokonce míří na ty, kdo si chtějí jít pro chléb do pekárny,“ uvedl aktivista opozice Abú Umar.

Další aktivista dodal: „Střílejí náhodně. Nevím proč. Ve městě není žádné bezpečné místo nebo přístřeší či sklep. Musíte mít štěstí, abyste zůstali v bezpečí.“

Likvidace trosek v Halabu

Likvidace trosek v Halabu

FOTO: ČTK/AP

V úterý bylo zabito ve čtvrti Baba Amr, která byla hlavním terčem dělostřelecké palby, šest lidí. Úterní ostřelování bylo dosud nejsilnější. Podle obyvatel vede syrská armáda proti městu totální válku.

Syrský tank v Dará

Syrský tank v Dará

FOTO: ČTK/AP

„Každý, s kým jsme mluvili, je přesvědčen, že země směřuje do skutečné války nebo už v ní je,“ řekla reportérka CNN Arwa Damonová.

„Hodně lidí si uvědomilo a akceptovalo, že v této fázi to směřuje ke krvavé bitvě a bude ztraceno ještě více životů,“ dodala. Za posledních deset dní bylo v Sýrii zabito 710 lidí, většinou v Homsu.

 

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

V pondělí večer vysoká komisařka OSN pro lidská práva Navi Pillayová odsoudila ve Valném shromáždění OSN syrský režim za to, že pokračuje v jatkách civilistů: „Podstata a rozsah akcí syrských sil naznačuje, že od března 2011 byly (v zemi) spáchány zločiny proti lidskosti."

Zničené domy v Halabu

Zničené domy v Halabu

FOTO: ČTK/AP

"Nezávislé, věrohodné a potvrzené zprávy ukazují, že zneužívání síly je součástí širokého a systematického útoku na civilisty," dodala.

Demagogie syrského zástupce v OSN

Syrský velvyslanec v OSN Bašár Džafari na to okamžitě podrážděně zareagoval s tím, že jde o bezprecedentní mediální a politickou kampaň, kterou roznítila opozice v zemi. Podle něj jde o podlomení autority vlády.

Převrácený a vyhořelý policejní transportér v Halabu

Převrácený a vyhořelý policejní transportér v Halabu

FOTO: ČTK/AP

Víkendový plán nasadit v zemi společné mírové sbory OSN a Ligy arabských států označil za podněcování k terorismu a útok na samostatnost Sýrie. Uvedl, že v Sýrii by si nikdo nedokázal ani představit, že by se vyslali vojáci do USA, aby chránili demonstranty z hnutí Occupy Wall Street. Podle něj jsou státy zodpovědné za zajištění bezpečnosti na svém teritoriu.

Homs pod palbou

Homs pod palbou

FOTO: ČTK/AP