Džundalláh na jihovýchodě země bojuje za práva sunnitů. Abdulmalek Rígí měl podle Teheránu na svědomí atentáty, které organizoval s pomocí Pákistánu a USA.

Ministr informací Haidar Moslehí obvinil i další západní země z napomáhání sunnitským povstalcům a tvrdil, že se Rigí v dubnu 2008 setkal v Afghánistánu také s představiteli NATO.

Na tiskové konferenci v Teheránu řekl, že Rígí byl 24 hodin před dopadením na americké vojenské základně. "Cestoval před zatčením taky do několika evropských států, Američané mu obstarali afghánský pas a doklady pro cestu do Pákistánu," prohlásil.

Íránské sdělovací prostředky původně informovaly, že byl Rígí zatčen na jihovýchodě země při přestřelce a že spolu s ním byli zadrženi další dva členové jeho skupiny. Podle televize al-Džazíra byl Rigí zadržen v letadle z Dubaje do Kyrgyzstánu.

V Íránu čeká na vykonání trestu smrti Rígího bratr Abdolhamíd. Jeho v roce 2008 vydal do Íránu Pákistán. V jednom z rozhovorů pro íránskou televizi tento muž řekl, že bratr dostal od amerických agentů 100 000 dolarů za slib, že bude podněcovat nepokoje na východě Íránu.