Podle listu se ochranka, nechvalně proslavená předloňským útokem na civilisty v Bagdádu, mezi lety 2004 a 2006 podílela také na tajných a převážně nočních únosech a přepadeních povstalců v Iráku. Někteří bývalí zaměstnanci navíc tvrdí, že spolupracovali i při tajných leteckých transferech lidí podezřelých z terorismu.

Server BBC v sobotu citoval ředitele CIA Leona Panettu, podle kterého by všechny činnosti spadající pod službu měli zajišťovat výhradně pracovníci CIA.

Blackwater se přejmenovala na Xe po incidentu ze září 2007, kdy její pracovníci na bagdádském předměstí zastřelili sedmnáct civilistů. Bagdád požadoval zákaz činnosti firmy v Iráku a postavit ji i její zaměstnance před místní soud. Američané to odmítli, nicméně čtyři bývalí pracovníci služby stanou po Novém roce před soudem v USA.

Zástupci CIA v pátek oznámili, že Panetta nařídil přezkoumání spolupráce s firmou už dříve. "V současnosti se už Blackwater nepodílí na žádné operaci CIA vyjma těch, kde je potřeba, aby zajistila bezpečnost a podporu,“ řekl k tomu Panetta.