Ženu se podařilo zatknout 21. ledna díky informátorovi. Podle vojenského mluvčího byla napojena na militantní skupinu Ansar Sunna, která chce nastolit v Iráku islámské právo a islámský stát. Působí ve středním a severním Iráku.

Před kamerou byla Džasímová zahalená v černém muslimském oděvu. Popsala, jak získávala ženy k útokům. Ty, které přijaly její podmínky, odváděla do sadu, v němž byly připravovány na své poslání. Po absolvování této přípravy je pak vyzvedla a odvezla na místo činu. Přesvědčit ženy prý někdy trvalo i několik týdnů.

Džasímová se doznala, že byla součástí odbojové skupiny působící v provincii Dijála. Armáda se domnívá, že se jí podařilo získat 80 žen z Dijály a Bagdádu a že dovedla 28 žen k pumovým útokům v nejrůznějších částech Iráku.

Loni spáchalo sebevražedné útoky, nebo se o to pokusilo, 36 žen. V předchozím roce jenom osm. Letos jedna atentátnice v Bagdádu 4. ledna odpálila nálož mezi šíitskými poutníky z Íránu a zabila čtyři desítky lidí.

Americká armáda v minulosti upozornila, že se odboj bude stále častěji snažit přimět ke spolupráci ženy, jelikož jsou obecně méně kontrolovány a snadněji se dostanou s výbušninami k místu útoku.