K incidentu došlo loni v červenci v budově ministerstva obrany, kde se právě rozhodovalo, zda židovský stát půjde do války s libanonským Hizballáhem. Obě strany se shodují, že 21letá vojačka H., která pracovala v Ramonově úřadu a měla jít brzy do civilu, se s ministrem pevně objala a nechala se vyfotit. Ramon byl však odsouzen za to, že vojačku poté nepustil, a naopak ji ještě pevněji objal.

 "Uchopil ji za tváře, otočil její obličej k sobě, přitiskl své rty na její a násilím jí vtlačil jazyk do úst, to vše bez jejího souhlasu," zaznělo včera u soudu. "Platí určité limity. To nebyl polibek z citu, tohle v sobě nese prvky sexuálního zločinu."

Ramon se marně hájil tvrzením, že s ním vojačka delší dobu koketovala a že polibek byl oboustrannou záležitostí, k níž navíc došlo až několik minut po fotografování. Už dříve také policii tvrdil, že ještě po polibku mu dívka dala své telefonní číslo.

Exministr ve středu opustil soudní síň v doprovodu své přítelkyně bez jakéhokoli komentáře pro média. Později však oznámil, že se odvolá. V očích tříčlenného týmu soudců mu uškodilo i to, že se svého prohřešku dopustil v době, kdy se země ocitla po únosu dvou svých vojáků Hizballáhem na prahu války. Trest nad politikem z vládní strany Kadima má být oznámen 21. února.

Rozvedený otec dvou dětí Ramon složil ministerskou funkci a vzdal se poslanecké imunity už v srpnu, kdy proti němu začalo vyšetřování.

Izraelskému prezidentu Mošemu Kacavovi (61) nyní hrozí soudní proces a teoreticky až 16 let za mřížemi kvůli podezření ze znásilnění jeho někdejší podřízené. [celá zpráva] Ramonův případ ale některá izraelská média už před časem využila ke kritickému pohledu do armády, kde slouží bok po boku muži i ženy a jsou tam ta běžné nejen sexuální vztahy, ale prý i zneužívání nadřízeného postavení důstojníků a politiků vůči přiděleným vojačkám.