Hlavní obsah
Z předvolebního shromáždění Donalda Trumpa vyvádějí jeho odpůrce Foto: Reuters

Z Trumpova mítinku vyvedli muslimskou ženu, která mlčky protestovala

Z předvolebního mítinku republikánského uchazeče o nominaci na amerického prezidenta Donalda Trumpa byla vyvedena muslimská žena, která přišla vyjádřit nesouhlas s jeho názory. Předvolební shromáždění se konalo v pátek k v Rock Hillu v Jižní Karolíně a poznamenali jej i protesty dalších Trumpových odpůrců.

Z předvolebního shromáždění Donalda Trumpa vyvádějí jeho odpůrce Foto: Reuters
Z Trumpova mítinku vyvedli muslimskou ženu, která mlčky protestovala

Ochranka s policisty nejprve vyvedla vzpouzejícího muže. Žena uprostřed sedícího obecenstva v té chvíli povstala a na svém oděvu měla nápis "Salam (Mír s vámi), přicházím v míru", uvedla agentura AFP.

Následně i ji  vyvedl k východu policista, zatímco příznivci kandidáta mávali transparenty a někteří na ni křičeli.

Vyveden byl i hlasitě protestující muž.

Foto: Chris Keane, Reuters

Šestapadesátiletá Rose Hamidová, která se živí jako letuška a která se obléká do tradičního hidžábu (šátku zahalujícího vlasy a šíji), sdělila televizi CNN, že velmi rychle se atmosféra vyostřila, až byla děsivá. Na akci šla s přišitou žlutou hvězdou, na níž byl nápis: "Muslim".

Donal trum na mítinku v Rock Hillu

Foto: Chris Keane, Reuters

Na mítinky chodí i Trumpovi odpůrci

Trump vyvolal nedávno pozdvižení výzvou k dočasnému zákazu vstupu muslimů do USA, kterou reagoval na střelbu v kalifornském San Bernardinu na konci loňského roku. Manželé inspirovaní radikálním islámem tam postříleli 14 lidí.

Z předvolebního shromáždění Donalda Trumpa vyvádějí jeho odpůrce

Foto: Reuters

Trumpovy mítinky již pravidelně přerušují jednotlivci, kteří projevují hlasitý odpor k podnikateli, jenž svou kampaň provází sérií kontroverzních výroků. Zatím se mu jeho taktika vyplácí, protože je hlavním favoritem na republikánskou nominaci pro listopadové volby hlavy státu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků