Hlavní obsah
 

Vlak v New Yorku jel před vykolejením třikrát rychleji, než měl

Příměstský vlak, jehož vykolejení v neděli v newyorském Bronxu nepřežili čtyři lidé, jel příliš rychle. Zatáčkou měl projíždět maximální rychlostí 30 mil v hodině (48 km/h), ale jel rychlostí 82 mil za hodinu (132 km/h). Uvedli to vyšetřovatelé. Co bylo důvodem nedodržení předepsaného limitu, to ale ještě nevědí.

 
Vlak v New Yorku jel před vykolejením třikrát rychleji, než měl

Starosta New Yorku Andrew Cuomo už dříve upozornil, že místo, kde vlak vykolejil, je „problematické“. „Vlaky zde snižují rychlost ze zhruba 110 kilometrů v hodině na 50,“ uvedl.

V úterý Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB) potvrdil, že vlak jel rychlostí o víc než 80 kilometrů v hodině vyšší, než je v místě povolená.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: V New Yorku vykolejil příměstský vlak, čtyři lidé zahynuli

Video: Reuters

„Otázkou je, zda to byla lidská chyba, anebo technická závada. Odpovědí je, že v tuto chvíli to nejsme schopni říct,“ prohlásil za vyšetřovatele Earl Weener. Strojvůdce trasu ale dobře znal, na lince jezdí 14 let. Vyšetřovatelé zkoumají černou skříňku z vlaku.

Technici odstraňují havarované vagóny

Foto: Shannon Stapleton , Reuters

Vlak na lince North Hudson line se zhruba 150 cestujícími mířil v neděli ráno na Manhattan, když vykolejil. První vagón málem skončil v řece Harlem. [celá zpráva]

Související téma

New York

Foto: Profimedia.cz

Víc než 60 lidí bylo zraněno. Čtyři lidé nehodu nepřežili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků