Hlavní obsah

Letoun amerických aerolinií United Airlines musel v úterý nouzově přistát, když druhý pilot upadl do bezvědomí. Oznámil to mluvčí letiště ve městě Albuquerque v Novém Mexiku. Po přistání se druhý pilot vzpamatoval a z letadla odešel bez pomoci. Incident se stal jen den poté, co v USA za letu zkolaboval a zemřel pilot na jiné vnitrostátní lince.

V USA zkolaboval během letu další pilot

Nynější zdravotní indispozice podle agentury AP postihla pilota letounu letícího z texaského Houstonu do San Franciska v Kalifornii. O bezvědomí druhého pilota byla informována kontrolní věž na letišti v Albuquerque, kde letoun později bezpečně přistál.

O příčině nevolnosti americké úřady neinformovaly, pilot byl hospitalizován.

V pondělí byl stižen náhlou nevolností pilot letounu Airbus A320, který se 148 pasažéry letěl z Phoenixu do Bostonu. Stroj na neplánované přistání ve městě Syracuse bezpečně navedl druhý pilot, který převzal řízení. Jeho sedmapadesátiletého kolegu už se k životu přivést nepodařilo. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků