Hlavní obsah

V USA propustili policistu, jenž zastřelil neozbrojeného černocha

Policista Adam Coy, který minulý týden zastřelil v Columbusu v americkém státě Ohio neozbrojeného 47letého černocha Andre Hilla, dostal v pondělí výpověď. Starosta města Andrew Ginther uvedl, že policista byl propuštěn za použití nadměrné síly, nezapnutí kamery na uniformě a neposkytnutí pomoci těžce zraněnému, píše agentura DPA.

V USA propustili policistu, jenž zastřelil neozbrojeného černocha

Minulý týden zavolal do garáže jeden z místních obyvatel policii, protože někdo delší dobu neustále startuje a vypíná motor automobilu. Na záznamu události je vidět, jak Hill vychází z garáže a v levé ruce drží mobilní telefon, zatímco jeho pravá ruka není vidět. Video je beze zvuku, není tak jasné, zda zasahující policista něco přikazoval. Několik vteřin poté, co muž vyšel z garáže, začal policista Coy střílet.

Agentura AP napsala, že policista odmítl postřelenému muži poskytnout první pomoc. Vážně zraněný Hill vzápětí zemřel. Posléze se ukázalo, že nebyl ozbrojený.

Podobný incident se v Columbusu odehrál už 4. prosince, kdy zástupce místního šerifa zastřelil 23letého černocha Caseyho Goodsona před jeho domem. Incident vyvolal ve městě pouliční protesty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků