Hlavní obsah
Prezident USA Barack Obama Foto: Kevin Lamarque , Reuters

USA posílají vojáky do Kamerunu

Spojené státy v rámci tažení proti radikální skupině Boko Haram posílají do Kamerunu asi 300 vojáků. Americký prezident Barack Obama o tom ve středu informoval Kongres. Nejmenovaný vládní představitel podle agentury Reuters uvedl, že v Kamerunu již působí předsunuté americké jednotky.

Prezident USA Barack Obama Foto: Kevin Lamarque , Reuters
USA posílají vojáky do Kamerunu

Úkolem amerických sil bude letecký průzkum a výzvědné operace, vojáci budou vyzbrojeni pouze ke své obraně, uvedl vládní zdroj. S rozmísťováním jednotek začaly Spojené státy v pondělí, nyní je v Kamerunu asi 90 vojáků.

Skupina Boko Haram vznikla v roce 2002. Na severovýchodě Nigérie vyhlásila vlastní chalífát, většinu tohoto území ale v poslední době ztratila v bojích s armádami Nigérie a sousedních zemí, mimo jiné i Kamerunu.

Řádění islamistických vzbouřenců si v Nigérii od roku 2009 vyžádalo více než 17 000 mrtvých, více než dva milióny lidí před nimi bylo nuceno opustit svůj domov.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků