Hlavní obsah
Logo značky Tesla Foto: František Němec

Tesla musí zaplatit černochovi téměř tři miliardy za urážlivá graffiti na toaletě

Americká automobilka Tesla musí svému bývalému černošskému zaměstnanci zaplatit více než 130 milionů dolarů (2,8 miliardy Kč). Soud ho nařídil odškodnit za práci v rasistickém, jemu nepřátelském prostředí. Mimo jiné kvůli posprejované toaletě. Informuje o tom deník The Wall Street Journal (WSJ).

Logo značky Tesla Foto: František Němec
Tesla musí zaplatit černochovi téměř tři miliardy za urážlivá graffiti na toaletě

Soudní porota shledala, že výrobce elektromobilů neprovedl přiměřené kroky, aby zabránil rasovému obtěžování agenturního pracovníka Owena Diaze. Ten pracoval v letech 2015 a 2016 jako operátor výtahu v továrně Tesly ve Fremontu.

Společnost Tesla ve zprávě zaměstnancům uvedla, že soud se zabýval rasovými nadávkami, které padaly v továrně a rasistickými graffiti nasprejovanými na toaletách. Uvedla také, že Diaz si na obtěžování třikrát stěžoval a že firma pokaždé zakročila.

Už jsme jiní

„Přestože jsme pevně přesvědčeni, že tyto skutečnosti neodůvodňují verdikt poroty v San Francisku, uznáváme, že v letech 2015 a 2016 jsme nebyli dokonalí,“ napsala Tesla.

Dodala, že od doby, kdy ve firmě pracoval Diaz, podnikla řadu změn. Mimo jiné vytvořila týmy, které se budou zabývat vyšetřováním stížností zaměstnanců a zajišťováním rovných příležitostí zaměstnanců ve společnosti.

Podle loni zveřejněné zprávy vyšlo najevo, že černošští zaměstnanci tvoří jen čtyři procenta vedoucích pracovníků ve firmě.

Černoši podle ní také představují v celých Spojených státech jen asi deset procent zaměstnanců Tesly, napsala agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků