Hlavní obsah
 

Spojené státy zasáhly sněhové bouře, zrušeny byly stovky letů

Spojené státy zasáhly jarní bouře. Na některých méstech napříč celou zemí napadlo až 30 centimetrů sněhu, což způsobilo nemalé komplikace v dopravě. Zrušeny byly stovky letů. Kvůli bouřím zemřeli již tři lidé, informovala AP.

 
Spojené státy zasáhly sněhové bouře, zrušeny byly stovky letů

Jednou z obětí je dvouletá holčička, která spala v obytném přívěsu v Haughtonu v Louisianě, když na vozidlo spadl strom. Uvnitř byli čtyři dospělí a další malé dítě, ale těm se nic nestalo.

V Nebrasce na silnici ztratil na náledí kontrolu nad automobilem jednašedesátiletý muž. Narazil do tahače, který uvízl v bouři. Muž na místě zemřel.

Situace v Madisonu v Jižní Dakotě

Bouřkový systém doprovází husté sněžení nebo déšť a také prudký vítr. V sobotu na několik hodin jarní sněhová bouře znemožnila na mezinárodním letišti Minneapolis-St.Paul provoz. Zrušeny tak byly stovky letů.

Letiště uvedlo, že sněžení bylo příliš prudké na to, aby šlo ranveje a letouny udržet v provozuschopném stavu.

Sněhová nadílka v Minnesotě

Foto: Anthony Souffle/Star Tribune, ČTK/AP

Mluvčí letiště Patrick Hogan oznámil, že zrušeno bylo 469 letů. V

Mnoho sněhu napadlo v Jižní Dakotě, Minnesotě a Wisconsinu. Arkansaským městečkem Ozark Mountain se prohnalo tornádo a zranilo čtyři lidi.

Sněhová bouře v Nebrasce

Foto: Nebraska State Patrol, ČTK/AP

Bouře se mají podle předpovědí přesouvat v příštím dnu dále na východ. Ve Wisconsinu už v noci napadalo přes 20 centimetrů sněhu. V severní části státu má sněžit až do nedělního večera a mohlo by připadnout dalších 20 centimetrů sněhu. Na místě fouká silný vítr, takže se tvoří návěje. U Michiganského jezera hrozí zaplavení oblastí na jeho březích. Na severu státu zůstalo bez elektřiny téměř 4000 zákazníků.

Situace v Traverse City ve státě Michigan

Špatné podmínky na silnicích přetrvávají v Jižní Dakotě a policie vyzvala řidiče, aby se na silnice nevydávali, protože vánice omezuje viditelnost.

Následky sněhové bouře v Nebrasce

Foto: Nebraska State Patrol, ČTK/AP

Nynější sněžení je součástí bouřkového systému, který zasáhl oblast sahající od Mexického zálivu na jihu USA až po Velká jezera na severu. Systém oblast sužuje od pátku.

Sněhová nadílka v Minnesotě

Foto: Anthony Souffle/Star Tribune, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků