Hlavní obsah

Příznivci republikánů už slaví

Příznivci Donalda Trumpa se začali radovat ještě před ohlášením definitivních výsledků amerických voleb s tím, jak realitní magnát získával další a další hlasy volitelů. I v jeho štábu podle televize NBC a listů The Guardian a The New York Post panuje radostná nálada.

Příznivci republikánů už slaví

Po vítězstvích v klíčových státech Ohio a Florida zaplnili Trumpovi příznivci sál newyorského hotelu Hilton. Sál v Hiltonu si objednal jeho štáb, uvedl list The Guardian.

Zpočátku byla nálada v Trumpově štábu střízlivá, postupně ale propukala radost. Když vyhrál na Floridě, členové štábu začali výskat. Dav se podle NBC News začal objímat a připíjet na úspěch, i když ještě nebylo jasné, že Trump vyhraje.

Příznivci Donalda Trumpa se radují z průběžných výsledků

Foto: Mike Segar, Reuters

Postupně ale byla nálada stále uvolněnější, protože šance Hillary Clintonové se zmenšovaly.

Dav v průběhu večera podle CNN skandoval také: Zavřete ji. Trump během kampaně prohlásil, že když vyhraje, nařídí zvláštní vyšetřování Clintonové, protože by měla sedět ve vězení.

Příznivkyně demokratů během zveřejňování volebních výsledků

Foto: Rick Wilking, Reuters

Naopak v centrále demokratů začalo převládat rozčarování. Ještě v průběhu postupného uzavírání volebních místností byl cítit všudypřítomný optimismus. Poradci Clintonové vyjadřovali velké očekávání, že Florida připadne bývalé ministryni zahraničí. Když se tak nestalo, zavládlo ticho.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků