Hlavní obsah
 

Policista v USA povalil a zaklekl 14letou dívku, video vyvolalo pobouření

Ve Spojených státech vyvolal pobouření videozáznam z policejního zásahu na plovárně v Texasu. Zasahující bělošský policista na mladistvé černochy vytáhl zbraň a jednu z dívek v plavkách dokonce povalil na zem a klečel na ní. Podle mnohých jednal nepřiměřeně, nyní byl postaven dočasně mimo službu, uvedla americká CNN.

 
Policista v USA povalil a zaklekl 14letou dívku, video vyvolalo pobouření

Incident se stal v pátek na dallaském předměstí McKinney. Podle místního policejního šéfa Grega Conleyho jeho muži dorazili na místo v reakci na informace o narušování veřejného pořádku.

Lidé se tam dohadovali, kdo na plovárně může být, protože bydlí v jejím okolí nebo má povolení a kdo ne. A hádky přerostly až v menší potyčky. Policisté se dav snažili rozehnat a během toho jeden z policistů "dočasně zadržel" čtrnáctiletou dívku, dodal Conley. Důvod jejího zadržení již neupřesnil.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Starosta McKinney Brian Loughmiller ve svém prohlášení uvedl, že "je incidentem a děním na videu znepokojen". Vyzval místní úřady a policii, aby vše rychle vyšetřily. Policejní šéf Conley neidentifikoval policistu na záznamu ani dočasně zadrženou dívku.

McKinney je město, kde žije převážně bělošské obyvatelstvo, většina dětí na videu jsou černoši, uvedla agentura AP.

Incidenty, ve kterých figurují policisté bílé pleti a podezřelí černé pleti, vyvolávají v USA často znepokojení. Jde o reakci na události z loňského srpna, kdy bělošský policista ve Fergusonu zastřelil osmnáctiletého černošského mladíka. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků