Hlavní obsah
Amy Klobucharová odstupuje z boje o Bílý dům Foto: Patrick Semansky, ČTK/AP

Po Buttigiegovi vzdává boj o Bílý dům i Klobucharová. Podpoří Bidena

Senátorka za Minnesotu Amy Klobucharová se nadále nebude ucházet v demokratických primárkách o post kandidátky na prezidentku USA, uvedl v pondělí list New York Times. Klobucharová také potvrdila, že v demokratických primárkách podpoří Joea Bidena.

Amy Klobucharová odstupuje z boje o Bílý dům Foto: Patrick Semansky, ČTK/AP
Po Buttigiegovi vzdává boj o Bílý dům i Klobucharová. Podpoří Bidena

Klobucharová se rozhodla boj o Bílý dům ukončit po nepříznivých primárkách v Jižní Karolíně, kde skončila šestá. Nepovedlo se jí oslovit Afroameričany.

„Neměli jsme dostatek finančních prostředků, abychom oslovili tolik lidí, jako jiní kandidáti,” vysvětlila Klobucharová.

Stanici ABC potvrdila, že její kroky nyní míří do Dallasu, kde se připojí k volebnímu štábu bývalého viceprezidenta Joea Bidena, kde veřejně oznámí konec své kandidatury a podpoří svého kolegu.

Senátorka za Minnesotu dosud v demokratických primárkách získala sedm delegátů. Dařilo se jí v New Hamsphiru, kde jich získala šest. Poté ale neuspěla v Nevadě a v Jižní Karolíně. Konec kampaně oznámila ani ne den poté, co tak učinil Pete Buttigieg.

Klobucharová se svými názory řadí k moderním americkým liberalistům. Podporuje práva LGBT komunity a zdravotní péči pro všechny. Svou kandidaturu na post hlavy státu USA oznámila 10. února 2019.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků