Hlavní obsah
 

Pasažér natočil z první řady hořící motor letadla v Denveru

Ozvala se ohlušující rána a najednou se vznítil motor na pravé straně. Tak popisovali sobotní incident letu společnosti United Airlines 328 cestující na palubě. Jeden z cestujících hořící motor natočil přímo z paluby letadla. Boeing 777 se nakonec bezpečně vrátil na letiště.

 
Pasažér natočil z první řady hořící motor letadla v Denveru

„Mám docela trauma s United Airlines létat i nadále,“ napsal Chad Schnell, který na Twitter přidal video „z první řady“.

Na palubě letadla se v sobotu odpoledne po vzletu z denverského letiště nacházelo 241 lidí. Boeingu se nakonec podařilo bezpečně vrátit, aniž by se někdo zranil, kus motoru letadla ale spadl do rezidenční čtvrti města. Nikoho naštěstí nezranil.

První kontroly naznačují, že důvodem, proč motor vzplál, byla zlomená lopatka turbíny.

„Předběžná kontrola naznačuje poškození související s opotřebováním materiálu. Vzorek teď budou v laboratořích zkoumat experti Národní rady pro bezpečnost dopravy Spojených států,“ uvedl její ředitel Robert Sumwalt.

V reakci na havárii letounu byly v neděli uzemněny skoro všechny Boeingy 777 poháněné motory Pratt & Whitney řady 4000, kterými disponoval i let United Airlines 328. Stanice BBC upozornila, že boeingy s těmito motory měly problémy už v minulosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků