Hlavní obsah
Ochranka u Bílého domu Foto: Larry Downing, Reuters

Ochranka Bílého domu zatkla muže z Iowy, v autě měl pušku a nůž

Ochranka amerického prezidenta zatkla ve středu před Bílým domem 41letého muže, který přijel ze státu Iowa autem do Washingtonu a ve svém voze měl neregistrovanou zbraň a nůž.

Ochranka u Bílého domu Foto: Larry Downing, Reuters
Ochranka Bílého domu zatkla muže z Iowy, v autě měl pušku a nůž

Muž jménem R. J. Kapheim byl zatčen poté, co přistoupil k uniformovanému příslušníkovi ochranky a sdělil mu, že "někdo v Iowě mu řekl, aby šel do Bílého domu", uvedla mluvčí ochranky Nicole Mainorová.

Kapheim poté dovedl členy ochranky ke svému autu, které měl zaparkované několik bloků od Bílého domu. Při jeho prohlídce se v kufru vozu našla lovecká puška, desítky nábojů a nůž s čepelí dlouhou asi 15 centimetrů, sdělila mluvčí podle agentury Reuters. Kapheim byl vzat do vazby a prozatím obviněn z držení neregistrované zbraně.

Prezidentská ochranka se letos dostala pod silnou palbu kritiky za neschopnost ohlídat Bílý dům. Nejhorší případ toho druhu se stal v září, kdy bývalý americký voják Omar Gonzales vyzbrojený nožem pronikl až dovnitř Bílého domu, aniž si ho ochranka všimla. Šéfka prezidentovy ochranky Julia Piersonová kvůli tomu rezignovala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků