Hlavní obsah

Newyorští policisté střelili muže ozbrojeného loveckým nožem

Newyorští policisté střelili bělošského muže, který v obchodě s loveckým nožem v ruce jednomu ze strážníků vyhrožoval. Před střelbou se jednoho z policistů pokusil napadnout. Muž nakonec skončil v nemocnici a je ve stabilizovaném stavu. Incident se odehrál před týdnem, agentura AP zveřejnila video ve čtvrtek.

Newyorští policisté střelili muže ozbrojeného loveckým nožem

Dvojice policistů na muže reagovala poté, co za nimi s nožem v ruce vstoupil do supermarketu a začal jim vyhrožovat. Agresora se snažili zastavit pomocí taserů. Při útěku z obchodu muž jednoho z policistů srazil na zem.

Strážníci muže dostihli na ulici, útočník ale výzvy policistů nedbal a z videa je patrné, že jednoho z nich se pokusil dokonce napadnout. Policisté poté na muže dvakrát vystřelili. Jedna rána zasáhla ruku, druhá tělo. Agresor byl převezen ve stabilizovaném stavu do nemocnice.

Zda byl postup policistů správný, zjistí vyšetřovací tým.

Pětapadesátiletý útočník měl údajně v minulosti duševní problémy. Policii také kritizoval za postup v případě úmrtí černocha George Floyda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků