Hlavní obsah
Britské panenské ostrovy po přechodu Hurikánu Irma Foto: NASA

Hurikán Irma přebarvil Karibik, zkáza ostrovů je vidět i z vesmíru

Ostrovy v Karibiku poté, co se přes ně přehnal hurikán Irma, změnily barvu. Je to patrné ze satelitních snímků družice Landsat 8, které zveřejnil americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA).

Britské panenské ostrovy po přechodu Hurikánu Irma Foto: NASA
Hurikán Irma přebarvil Karibik, zkáza ostrovů je vidět i z vesmíru

Na zveřejněných snímcích z 25. srpna a 10. září je vidět, jak se Britské Panenské ostrovy viděny z vesmíru po zásahu tropickou cyklónou zbarvily z brčálově zelené na vybledlou hnědou. Škody, které hurikán Irma napáchal, jsou tak vidět až z oběžné dráhy.

Foto: NASA

Za změnou barvy patrně spočívá destrukce vegetace, za níž může vichr o rychlosti dosahující 295 kilometrů v hodině, který Irmu doprovázel. [celá zpráva]

Foto: NASA

Britské panenské ostrovy jsou jednou z mála oblastí, nad níž po přechodu Irmy nebyla oblačnost, a tak bylo možné získat detailní satelitní snímky. Za povšimnutí stojí to, že zatímco vegetace na ostrově Barbuda se zdá zcela zničená, ostrov Antigua nacházející se asi 50 kilometrů jižněji, se zdá být ze satelitních snímků téměř nezasažen.

Foto: NASA

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků