Hlavní obsah

Američan čelící exekuci držel jako rukojmí hasiče, policie ho zastřelila

Policie zastřelila ozbrojeného muže, jenž ve středu ve svém domě ve městě Suwanee na jihovýchodě USA v Georgii několik hodin zadržoval jako rukojmí čtyři hasiče. Jeden z policistů byl při přestřelce zraněn. Menší zranění utrpěli i všichni rukojmí při explozích výbušniny, která byla použita při osvobozovací akci, informovala agentura Reuters.

Američan čelící exekuci držel jako rukojmí hasiče, policie ho zastřelila

Hasiči přijeli k muži na základě tísňového volání v 15:40. Uvedl, že potřebuje zdravotní pomoc. Volající se ve skutečnosti dožadoval, aby mu byla znovu připojena elektřina, kabelová televize a telefon, řekl policejní mluvčí Edwin Ritter. Hrozilo mu soudní vystěhování kvůli nesplácení hypotéky.

Ozbrojený muž se zabarikádoval ve svém domě, kde vzal jako rukojmí pět hasičů. Okolí úřady uzavřely. Muž později nechal jednoho z rukojmích odjet s hasičským vozem, jenž stál před domem, řekl mluvčí místních hasičů Tommy Rutledge.

V domě zasáhla speciální jednotka SWAT. „Velitel týmu SWAT byl přesvědčen, že jejich životy jsou v okamžitém ohrožení, a byl čas jít dovnitř,“ řekl Ritter.

Ohlušující granát použili v 19:35, aby odvrátili pozornost únosce, když vnikali do domu. Jeho výbuch zranil jednoho z hasičů, má povrchová zranění. Pak bylo slyšet střelbu. Jeden policista byl zasažen do ruky a únosce zabit.

"Byly to nešťastné okolnosti. Nechtěli jsme, aby to skončilo takto," řekl Ritter ke zneškodnění únosce.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků