Záchranáři a úřady varují, že počet obětí se bude dále zvyšovat. Podle dobrovolníka záchranné sítě CrowdSource Rescue se jejich týmy snaží nalézt 2500 lidí.

Hurikán pustošil jihozápad USA.

Hurikán pustošil jihozápad USA.

FOTO: Carlo Allegri, Reuters

Více než 940 000 domácností a firem na východním pobřeží USA je podle elektrárenských společností stále bez proudu. Někteří zákazníci v nejvíce postižených částech Floridy možná budou muset čekat týdny, než budou dodávky elektřiny znovu obnoveny.

Oko hurikánu dorazilo na pevninu USA ve středu u městečka Mexico Beach, kde živel provázený větry s rychlostí bezmála 250 kilometrů za hodinu způsobil rozsáhlé škody. Michael se stal jednou z nejsilnější bouří, které zatím postihly USA.

Dorian Carter zjiš´tuje škody na svém domě v Panama City po úderu hurikánu Michael.

Dorian Carter zjišťuje škody na svém domě v Panama City po úderu hurikánu Michael.

FOTO: Gerald Herbert, ČTK/AP

Leslie je hurikánem první, tedy nejslabší kategorie. Nyní se nachází zhruba 1280 kilometrů jihozápadně od portugalského Lisabonu a rychlost větru je zhruba 140 kilometrů v hodině, uvedla NHC. Očekává se však, že v sobotu se změní v posttropický cyklon a v pondělí se rozptýlí. V sobotu v noci a v neděli by měl do Portugalska a Španělska přinést silné deště a vítr, napsaly agentury AP a Reuters.

Další místo na Floridě, tentokrát přástav St. Joe Marina, kde se prohal hurikán.

Další místo na Floridě, tentokrát přístav St. Joe, kudy se prohal hurikán.

FOTO: Douglas R. Clifford, ČTK/AP