Cliffordová dostala od Trumpova právníka Michaela Cohena před prezidentskými volbami v roce 2016 130 000 dolarů (2,7 miliónu korun), aby o vztahu s Trumpem mlčela. Cohen přitom tvrdí, že šlo o jeho peníze a vyplatil je ze soukromých důvodů.

Právník herečky Michael Avenatti nyní poslal Cohenovi dopis, v němž nabízí vrácení obnosu za zbavení mlčenlivosti. „Pan Cohen a prezident by měli přijmout tento návrh a umožnit slečně Cliffordové, aby sdělila svou verzi,” uvedl Avenatti. „Američané se poté budou moci rozhodnout, kdo říká pravdu.”

Nabídka platí do úterního odpoledne (večera SEČ), uvádí se v dopise. Cohen ani jeho právník podle AP nabídku nekomentovali.

Cliffordová se platnost dohody pokusila napadnout žalobou u soudu a prostřednictvím soukromého rozhodčího řízení, avšak neuspěla.[celá zpráva]

Americká média už dříve informovala, že Cliffordová v soukromí přiznala, že k milostnému sblížení s Trumpem došlo v červenci 2006, když se setkali na golfovém turnaji pro celebrity v kalifornském Lake Tahoe. Nynější prezident už byl v té době rok ženatý s nynější první dámou USA Melanií. Cliffordová se nyní domáhá svolení, aby mohla o události veřejně hovořit. Tvrdí, že dohodu o mlčenlivosti z roku 2016 nepodepsal Trump, ale Cohen, takže je neplatná.