„Dospěli jsme do bodu, kdy je zkažené jídlo velmi vážným tématem. Vyhazujeme tolik peněz, tolik zdrojů a tolik živin, že by to (změna přístupu pozn. red.) mohlo udělat naše životy lepšími,“ cituje list USA Today Roni Neffovou, která na studii pracovala.

Američané jídlo vyhazují i přesto, že v jejich vlastní zemi podle organizace Feeding America přežívá bez nedostatečného přístupu k potravinám 42 miliónu jejich spoluobčanů. Tristní je na celé věci to, že Američané často vyhazují potraviny bohaté na vlákninu, draslík, vitamín D a další živiny, které jim v jídelníčku žalostně chybí, všímá si USA Today.

Za plýtvání mohou prodejci i zákazníci

Na vině není jen bezmyšlenkovité plýtvání spotřebitelů. Mnoho jídla a potravinářských produktů přijde vniveč kvůli marketingové strategii obchodníků. Ti totiž prodávají jen to nejčerstvěji vypadající jídlo a lidé si pak myslí, že poživatelné je jen to nejlépe a nejčerstvěji vypadající, které znají z pultů obchodů.

Zákazníci si také pletou údaje o minimální trvanlivosti výrobků s pokynem „spotřebujte do”.

K plýtvání přispívají také množstevní slevy na velká balení. Spotřebitelé sice zdánlivě ušetří, potraviny ale nestihnou sníst, a tak je vyhodí. Jídlo vyhazují i samotné supermarkety, které kupují víc zboží, než stačí prodat.

Americká vláda si je problému vědoma a stanovila si cíl do roku 2030 snížit plýtvání jídlem o polovinu. Vyhazování potravin je problém také v Evropské unii, kde každý rok přijde vniveč 88 miliónů tun jídla. Jen Češi ročně vyhodí 730 tun potravin.