Hampton byl na americké rockové scéně znám jako velký propagátor jam sessions, při nichž se ke společné produkci scházeli členové řady kapel. Mezi účinkujícími na jeho narozeninovém koncertu byli mezi jinými Warren Haynes ze skupiny The Allman Brothers Band či John Popper z kapely Blues Traveler.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Bubeník Jeff Sipe, který si s Hamptonem vyměnil pohled těsně před jeho skonem, tvrdí, že se veterán místní hudební scény usmíval. "Podle mě to byl úsměv na rozloučenou," řekl Sipe agentuře AP.

Zakladatel několika kapel se spíše lokálním významem měl podle hudebních znalců vliv na řadu známých muzikantů včetně členů kapel jako Rolling Stones či R.E.M.

Podle svých blízkých prodělal v roce 2006 infarkt a bral řadu léků. Bez ohledu na to stále intenzivně koncertoval až do posledního okamžiku života.

"Bylo to dramatické a poetické zakončení života muže, jehož celý způsob žití byl uměleckou formou," uvedli k jeho skonu členové jedné ze spřátelených kapel The Tedeschi Trucks Band.