Pětatřicetiletý miliardář Kushner je stejně jako jeho tchán realitním podnikatelem a jeho široké obchodní zájmy mohou podle newyorského deníku vyvolávat podezření ze střetu zájmů.

Aby se jich vyvaroval, tak podle informací agentury Reuters Kushner opustí vedení podniku své rodiny a nebude zasahovat do zájmů podnikatelských aktivit své ženy Ivanky Trumpové. Ta se rovněž už nebude podílet na vedení svých podniků i rodinného holdingu Trump Organization, pro Bílý dům ale pracovat nebude, uvedl Reuters.

Podle agentury AP lze po Kushnerově jmenování čekat výtky, že tento krok porušuje federální zákony zakazující nepotismus, tedy jmenování příbuzných do vysokých státních funkcí.

Patří mu i New York Observer

Kushner působil jako poradce už v Trumpově volebním štábu. Dříve se spekulovalo o jeho možném jmenování velvyslancem v Izraeli nebo personálním šéfem Bílého domu. Objevovaly se i informace, že jeho role bude jen neformální a oficiální funkci poradce hlavy státu vykonávat nebude.

Donald Trump se svým zetěm Jared Kushnerem a dcerou Ivankou

Donald Trump se svým zetěm Jared Kushnerem a dcerou Ivankou

FOTO: Jonathan Ernst, Reuters

Kushner se s Ivankou Trumpovou oženil v roce 2009, mají spolu tři děti. Ivanka je druhým nejstarším potomkem Donalda Trumpa a zlínské rodačky Ivany Zelníčkové, první manželky budoucího prezidenta.

Součástí Kushnerova rodinného majetku je i známý týdeník The New York Observer.