"Volby jsou absolutně zmanipulované nečestnými a stranícími médii, která protlačují křiváckou Hillary (Clintonovouu), ale také na mnoha volebních místech. Smutné," napsal Trump na sociální síti Twitter. Republikánský kandidát, který dosud z údajného ovlivňování voleb vinil média, tak přímo zpochybnil americký volební systém.

Hlasovat o obsazení prezidentského postu se bude v USA 8. listopadu, ale několik týdnů už v mnoha amerických státech voliči odevzdávají hlasy předem - buď poštou, nebo přímo ve volebních místnostech. Podle odhadů může této zákonem povolené možnosti využít třetina až polovina voličů.

Krátce před Trumpovým prohlášením se jeho útočné výroky pokoušel vysvětlovat Mike Pence, který s Trumpem v tandemu kandiduje na post viceprezidenta. V rozhovoru pro televizi NBC voličům slíbil, že oba politici výsledky voleb "rozhodně přijmou" jako vůli amerických občanů.

Pence, který je guvernérem státu Indiana, v televizním rozhovoru řekl, že americká demokracie se vyznačuje tradicí pokojného předávání moci. Upozornil ale, že americké volby "jsou vždycky docela drsné" a lze očekávat, že takové budou i tentokrát až do posledního dne kampaně.