„První článek rakety přistál na místě určení, na lodním dronu. Vypadá to ale na tvrdé přistání a zlomenou přistávací nohu,“ potvrdila Muskova vesmírná společnost SpaceX krátce po přistání na Twitteru.

Sám podnikatel, který stojí za takovými projekty jako internetový platební systém Pay Pal nebo elektromobily Tesla, zveřejnil video z nepovedeného přistání na svém instagramovém profilu.

Elon Musk

Elon Musk

FOTO: Profimedia.cz

Šlo už o čtvrtý pokus o bezproblémový návrat prvního stupně rakety na námořní plošinu. Musk se však nevzdává a domnívá se, že už ví, co se pokazilo.

Může za to mlha

„Může to být zapříčiněno ledovou krustou, která se (na podvozku pozn. red.) utvořila z husté mlhy, jež se utvořila před startem,“ odhaduje Musk ve zmíněném příspěvku.

To, že se přistání nepovedlo, nicméně neznamená úplné selhání mise. Cílem bylo  vynést na nižší oběžnou dráhu Země meteorologický satelit, který zpřesní monitorování tvorby a pohybu tropických cyklónů, tedy hurikánů a tajfunů. A to se podařilo.

Na Zemi už raketa společnosti SpaceX jednou přistála, v prosinci se vrátila po úspěšném startu z Mysu Canaveral, čímž se zapsala do historie. [celá zpráva]