Britský server poukázal, že tisk 3D tiskárnou umožní zkvalitnění léčby, protože tabletu bude možno vyrobit s ohledem na specifika stavu každého pacienta, pod dohledem odborníka stačí jen snadno přenastavit software.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Firma Aprecia Pharmaceuticals chce výrobu Spritamu zahájit na počátku příštího roku. Plánuje také vývoj dalších léků, které by se tiskly.

Technologie trojrozměrného tisku zatím slouží k vytváření objektů z pevných plastů. Proces výroby řídí počítačový program na základě příslušné programové předlohy. Mluví se o budoucím využití těchto postupů také při výrobě z dalších materiálů, třeba i při vaření. [celá zpráva]

Americký úřad FDA už dříve schválila výrobu lékařských prostředků na 3D tiskárně, například protéz. Tiskárny se už hojně využívají například ve stomatologii k tvorbě zubních implantátů nebo protéz.